Uncategorized

Oturma Şekli Ve Bacak Pozisyonları Ne Anlama Geliyor

oturma-şekli-karakter-pozisyon
oturma-şekli-karakter-pozisyon

Vücut dili; karşınızdaki kişiye kelimelerden çok daha fazlasını söyler. Vücut dili  iletişim de son derece önemli bir araçtır çünkü duyguları en doğru aktaran iletişim türüdür. Karşımızdaki insan veya diğer canlı türleri ile iletişim kurarken; vücut dile ile, konuştuğumuzdan çok daha fazlasını söyleriz. Vücut dili ne söylediğinizden çok nasıl hissettiğinizi aktarır.

Bu durum, karşımızdakine söylediklerimizin altında yatan başka bir anlam olup olmadığını ve onlarla nasıl iletişim kurduğumuzu açık seçik koyar. Bu sebeple, her kimle iletişim kuruyor olursanız olun vücut dili çok önemlidir.

Oturma Pozisyonlarının Beden Dili Anlamları

Oturma Şekli – Pozisyon 1

Bu pozisyon da oturuyorsanız eğer çok yaratıcı ve karizmatik bir insansınız. Karar almakta zorlanmaz ve aldığınız kararları hiç beklemeden uygulamaya geçersiniz. Hızlı karar alma ve uygulama özelliğiniz ara sıra sorunlarla başınızı ağrıtabilir ama doğal çekiciliğiniz sizi bu zor durumdan kurtarmaya yardım edecektir. Hayat sizin için bir macera ve tüm yeni gelen olaylara hazırsınız. Çok kolay arkadaş edinir ve arkadaş ortamında hemen popüler olabilirsiniz.

Oturma Şekli – Pozisyon 2

Bu pozisyon da oturuyorsanız eğer tam bir Hayalperestsiniz. İnanılmaz bir hayal gücünüz var. Çevrenizle iletişiminiz çok kuvvetli ve arkadaşlarınız sizi candan samimi bir insan olarak betimler. Keyfiniz yerinde olmadığında kendinizi arka planda tuttuğunuz olur. Çok iyi bir dinleyici ve kendi duygularınız ile güçlü temas halindesiniz.

Oturma Şekli – Pozisyon 3

Bu pozisyon da oturuyorsanız eğer Konsantre olmak güçlük çekenlerden siniz. Kolay sıkılır ve dikkatinizi çabuk yitirirsiniz. Kimsede olmayan özel bir tarzınız var ve rahatınıza inanılmaz düşkünsünüz. Çevrenizdekiler sizi “rahatına çok düşkün” olarak betimler.

oturma-sekli-pozisyonu
oturma-sekli-pozisyonu

Oturma Şekli – Pozisyon 4

Bu pozisyon da oturuyorsanız eğer ketum birisiniz. Her şeyi herkesle paylaşmayı pek sevmez karşınızdaki kişi ile ilgili duygularınızı kendinize sakalarsınız. Karşınızdakiler ile yüzleşmek sizin için çok kolay ama doğruları savunurken kırıcı olabiliyorsunuz. “Doğrucu Davut” deyimi tam size göre. Dakik zeki ve merhametli birisiniz

Oturma Şekli – Pozisyon 5

Bu pozisyon da oturuyorsanız eğer odak noktanız kariyerinizdir. Para kazanmak sizi mutlu eder. Aile kurmak sizin için kariyerden sonra gelebilir ama bu aile kurmak istemediğiniz anlamına gelmez. Yaptığınız her şeyin en iyisi olduğunu düşünmek sizi mutlu eden diğer şeydir. Siz olağanüstü çalışken ve başarılı bir birey adayısınız…

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı